Tamlagun sakini

Şu anda Güney Çin Denizi’nde ki Tamlagun adlı küçük bir adada yaşayan sıradan bir kişiye ilginç bir hikayeye konu oldu. Bu adamın adı Münih şehrinde bir araba tamircisi olan Friedrich Täcker. Friedrich, modern dünyanın yaşamını tamamen hayal kırıklığına uğrattı, bu yüzden güneşli adadaki her şeyi sonsuza dek değiştirmeye karar verdi. Frederick hangi sebeple adada yaşamak için ayrılmaya karar verdi? 

Her şey oldukça basit. Şehirde sürekli gürültü, yüksek vergiler, para arzusunun yanı sıra bağımsızlık. Ve apartman kirasındaki artış, onun için son pipetti, bundan sonra kesinlikle bütün mallarını sattı ve bu güney adacıkına gitmeye karar verdi. Tamlagun adasının kendisi büyük Palawan adasına birkaç kilometre uzaklıktadır.

Friedrich Texter, bu adayı, yılda 6 bin Alman markası olan evini kiralamak için ödediği tutara 99 yıllığına çıkarabildi. Friedrich bambudan yapılmış küçük bir kulübe yerleşti. Kıyafetleri oldukça basit, çeşitli kumaşlardan yapılmış. Adacıkta, Tekster’in yaklaşık beş düzine kuşu barındıran tavuklar için küçük bir çiftliği vardır. Her çeşit meyve ve sebzeyi oldukça çok büyütmektedir. Bütün yiyecekler kolayca iyi bir varoluş için önündedir. Bu arada, Friedrich Tekter’in sahibi olduğu alan sadece orman, kum ve kaya dahil olmak üzere yaklaşık 5 kilometrekareye ulaşıyor.

En önemlisi, buradaki sıcaklığın sürekli olarak güneşli ve sıcak olması, 22 derecenin altına düşmemesidir. Bazen adanın bu sakini aynalar sayesinde özel sinyaller verir ve Palawan’dan bazı arkadaşlar geliyordu. 

Aşağıdaki iki sekme aşağıdaki içeriği değiştirir.

maxxtor

Bilgisayar Mühendisi-Öğretmen-Tercüman-Sağlıkçı-Adalet, Hayatında Çakal adası(Alanya), Bozca ada ve Gökçe adadan başka ada görmemiş Masum ADA SEVER...

Son yazıları maxxtor (Tamamı)

maxxtor Hakkında

Bilgisayar Mühendisi-Öğretmen-Tercüman-Sağlıkçı-Adalet, Hayatında Çakal adası(Alanya), Bozca ada ve Gökçe adadan başka ada görmemiş Masum ADA SEVER...

maxxtor 'a ait tüm yazılar →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir