Fernando Lee

 

Asırlık coğrafya tarihi, ister istemez ister kendi başlarına olsun, ıssız adalarda kalan Robinsonların birçok örneğini bilir. Bugün onlar olan gönüllü bir Robinson’u tanıyacağızBu çarpıcı örneklerden biri, Brezilya kıyısındaki bir adada yaşayan 70 yaşındaki Fernando Lee.

Bir Alman Vatandaşı olarak, II. Dünya Savaşı başlamadan kısa bir süre önce Hitler’in faşizmi dönemini karakterize eden Nazi olaylarına katılmak istemeyerek Brezilya’ya geldi. Ve zamanla, Fernando Lee kendini tamamen tecrit etmeye karar verdi ve 34 yıldan fazla bir süredir yaşadığı Brezilya kıyılarındaki bir adada kalıcı olarak karar verdi.

“Brezilyalı Robinson” adasını ve Sovyetler Birliği’nden misafirleri ziyaret etti. Özellikle, “Trud” gazetesinin muhabiri V. Kucherov 1985. Bu ziyaret sırasında asıl adının Guus Angelmayer olduğu ve meslek sahibi ve iş sahibi bir bilim adamı olduğu ortaya çıktı. Yaşlı  Robin, misafirperverine konuklarına ektiği çok sayıda palmiye ağacı, bir bahçe, yağmur suyu toplamak için bir rezervuar, kayalara çarptığını ve evine elektrik sağlayan bir rüzgar türbini gösterdi. Görünen o ki, Fernando Lee kesinlikle adasının dışında meydana gelen olaylarla ilgilenmiyor, bu yüzden radyo dinlemiyor. Evcil hayvan gibi evcilleştirmeyi başardığı birkaç iguana ile iletişim kurması yeterli oluyordu.

 

Aşağıdaki iki sekme aşağıdaki içeriği değiştirir.

maxxtor

Bilgisayar Mühendisi-Öğretmen-Tercüman-Sağlıkçı-Adalet, Hayatında Çakal adası(Alanya), Bozca ada ve Gökçe adadan başka ada görmemiş Masum ADA SEVER...

Son yazıları maxxtor (Tamamı)

maxxtor Hakkında

Bilgisayar Mühendisi-Öğretmen-Tercüman-Sağlıkçı-Adalet, Hayatında Çakal adası(Alanya), Bozca ada ve Gökçe adadan başka ada görmemiş Masum ADA SEVER...

maxxtor 'a ait tüm yazılar →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir