Özgürlük Yolu (Into the Wild (2007))

IMDb: 8.2

Kitap senaryosundan yola çıkan film iyi bir üniversiteden derece ile mezun olan 23 yaşındaki Christopher aynı zaman başarılı bir atlettir. Mezuniyet sonrası verilen bir davette ailesine istediği hayatın bu olmadığını, bir şeylerin eksik ve yanlış olduğunu düşünür ve söyler. Genç adam tüm mal varlığını hayır kurumuna bağışlayıp sahip olduğu her şeyi evinde bırakarak bambaşka bir hayata doğru uzun bir yolculuğa çıkar. Alaska’nın ıssız ormanlarında sona eren bu yolculuk esnasında ve sonrasında Christopher, hayatını kökünden değiştirecek bazı kişilerle tanışarak, hayatın anlamını ve ölümün kaçınılmazlığını en sert haliyle öğrenecektir.  

Hiçbir yere aidiyet hissi olmadan yaşamı tercih eden Alexandr Supertramp gibi kendine bir isim bulan kahramanımız çok etkileyici ve gerçekçi bir konuya sahip filmde mutluluk paylaşılmadığı zaman gerçek değildir temasını etkileyici bir anlatımla işliyor.

Film aynı zamanda günümüz toplum düzeninin birçok özelliğine gönderme yaparak; şehir yaşamından, bir sırt çantası ile kurtulmanın ötesinde temaları içinde barındırıyor.

Aşağıdaki iki sekme aşağıdaki içeriği değiştirir.

maxxtor

Bilgisayar Mühendisi-Öğretmen-Tercüman-Sağlıkçı-Adalet, Hayatında Çakal adası(Alanya), Bozca ada ve Gökçe adadan başka ada görmemiş Masum ADA SEVER...

Son yazıları maxxtor (Tamamı)

maxxtor Hakkında

Bilgisayar Mühendisi-Öğretmen-Tercüman-Sağlıkçı-Adalet, Hayatında Çakal adası(Alanya), Bozca ada ve Gökçe adadan başka ada görmemiş Masum ADA SEVER...

maxxtor 'a ait tüm yazılar →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir