Okyanusta geçen en iyi 10 film

Dünyadaki yönetmenler, Robinson Crusoe hakkında büyüleyici bir hikaye anlatan Daniel Defoe’nun senaryolarından hiç vazgeçmiyorlar. Uzun yıllar boyunca, okyanustaki adalarda, tüm renklerde anlatılan macera filmleri insanların zihinlerini heyecanlandırıyor. Tüm kahramanlar sadece tek olarak tecrit altındakiler değildir. Yazarlar sevdalı çiftleri, rasgele yol arkadaşlarını, keşfedilmemiş keşfetmek veya iyi zaman geçirmek isteyen bir grup arkadaşıyla adaya gönderirler. Kaderin veya iradenin isteği üzerine, okyanustaki küçük bir arazide, kahramanlar, vahşi canavarlar veya mistik yaratıklarla hayatta kalma mücadelesi veriyor olabilir.

10- Jungle (Orman) 

  

Bir evlilik düşüncesi adına dinlenmeye giden evli bir çift hakkında bir film. Devam eden kavgalar, Marina ve Sergey’i medeniyete nasıl ulaşacaklarını düşünmedikleri, birlikteliklerine son vermeye çalıştıkları ıssız bir adaya sürükler. Çiftleri aşka dönderen ve geçmiş duygularını bir araya getiren olay kızı yemek için pişirmeye karar veren bir yamyam kabilesi sağlar. İnanılmaz cesaret gösteren Sergey sevgilisini ve evliliğini kurtarır. Başroller, karakterlerinin görünümüne alışmış olan Vera Brejnev ve Sergey Svetlakov tarafından oynandı. Okyanustaki bir adada geçen filmdeki komik maceralar, herkesi memnun edecek.

9-Survival Island

Her şeye sahip genç eşler, açık okyanusta kendi yatlarında vakit geçirirler. Öfke, onları hizmetkârı Manuel ile birlikte enkazdan sonra bulan ıssız bir adaya sürükler. Genç herkesin hayatını kurtarmak için sorumluluk alır.  Genç Jennifer Manuel’e göz kırpar ve kocasından gizlice onunla büyük vakit geçirir. Bunu gören öfkeli koca Jack çifte savaş ilan eder. Üçü de kendini adada yaşam mücadelesi içinde bulur. 

8- Hırçın Aşık

Bu film okyanusun ortasındaki adalarda kahramanlarına gerçek bir aşk macerası sağlar. Bayan Ember başlangıçta yatın güvertesinde, gemi üzerinde basit bir denizci olarak çalışan Giuseppe’yi pek gözü tutmadı. Terk edilmiş bir adada, gençler hayatta kalma mücadelesi vermek için isteksizce bir araya geldiler. Çatışmalar ve güçlüklerin üstesinden gelmenin yolunu açtı ve sonra gençler birbirlerine karşı ilgi duymaya başladı. Ateşli bir aşk alevlendi, inanılmaz duygular getiren yaşam mücadelesini keyifli bir maceraya dönüştürdü.

7- Cast Away (Issız ada)

Chuck Nolan, ıssız bir adada meydana gelen bir felaketin ardından Robinson’un kaderini yaşar. Sadece adada yaşam macerası bir geminin değil, bir uçak kazasından sonra başlar. Medeniyet bilgisine sahip olan kahraman, hayatını düzene koymak, günlük yiyecek tedarik etmek, barınak yapmak ve güvenliği unutmamak için, çok çaba sarfetmez yeterince düzenleme yapmaz. Uzun yıllar, Chuck adadan kurtulmak, kaçmak için her fırsatı bulmaya çalışıyordu. Son şans, okyanus fırtınalarına dayanacak ve kahramanını palmiyeler altında ebedi bitki örtüsünden kurtaracak şekilde tasarlanmış kendi sahte küçük teknesinin yaratılmasıydı.

Devam edecek…

Not: Seçki Rus “top10a.ru” sitesinden alınmıştır.  10.sırada ki Orman filmi de bu yüzden listeye girmiştir. Yoksa adada veya okyanusta geçen harika filmler varken listeye zor girerdi.

Aşağıdaki iki sekme aşağıdaki içeriği değiştirir.

maxxtor

Bilgisayar Mühendisi-Öğretmen-Tercüman-Sağlıkçı-Adalet, Hayatında Çakal adası(Alanya), Bozca ada ve Gökçe adadan başka ada görmemiş Masum ADA SEVER...

Son yazıları maxxtor (Tamamı)

maxxtor Hakkında

Bilgisayar Mühendisi-Öğretmen-Tercüman-Sağlıkçı-Adalet, Hayatında Çakal adası(Alanya), Bozca ada ve Gökçe adadan başka ada görmemiş Masum ADA SEVER...

maxxtor 'a ait tüm yazılar →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir